Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne ma bardzo długą tradycję i bogate doświadczenie w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych dla szkół. Od lat znajduje się w czołówce i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym wydawnictwem edukacyjnym w kraju.

Paczka Puszatka BOX to propozycja skierowana do dzieci sześcioletnich przygotowujących się do rozpoczęcia swojej przygody ze szkołą. Spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej i realizuje wymagania nowej podstawy programowej. Pakiet został przygotowany w atrakcyjnej dla dzieci formie. W pięknym, kolorowym pudełku znajdują się cztery części kart pracy, zeszyty „Piszę”, „Liczę” oraz „Czytam”, wyprawka „Działam” oraz kartonowa figurka bohatera cyklu Puszatka w formie lizaka. Puszatek i jego przyjaciele to sympatyczna paczka przyjaciół, która pomoże każdemu sześciolatkowi przygotować się do szkoły. Zadaniem Paczki Puszatka BOX jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju społeczno-emocjonalnego przy jednoczesnym pełnym zrozumieniu potrzeb dziecka. Zapewnia wszechstronny rozwój dostosowany do możliwości rozwojowych i umiejętności dziecka.

Materiały znajdujące się w Paczce Puszatka zostały przygotowane w oparciu o idee korczakowskie. W każdej części kart pracy znajdują się gry planszowe zapewniające świetną zabawę i jednocześnie uczące zasad współpracy, rywalizacji, fair play oraz umiejętności radzenia sobie z porażką. Sześciolatek znajdzie też tutaj wiele propozycji ciekawych zabaw.