Od lalek, skakanek i zdalnie sterowanych pojazdów twoje dziecko woli książkę? Możesz być dumny/dumna ze swojej pociechy. Dzieci, które czytają od najmłodszych lat wykazują wyższy iloraz inteligencji i lepiej radzą sobie w szkole. Potrafią znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania właśnie w literaturze oraz mają wyobraźnię, która pozwala im kształtować całkiem nową wspaniałą rzeczywistość, tworząc światy jedyne w swoim rodzaju.

Jeżeli szukasz dla dziecka mądrego prezentu to podaruj mu książkę. Podarujesz mu wówczas coś więcej niż zabawka, z której za chwilę wyrośnie. Podarujesz mu historię, którą z dużym prawdopodobieństwem zapamięta do końca życia i która w jakimś stopniu może go ukształtować. Sprawdź co warto sprezentować dziecku na Święta.

Dla dziecka kochającego zwierzęta i doceniającego przyrodę polecamy znaną wszystkim piękną opowieść „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.https://ksiegarnia.pwn.pl/Doktor-Dolittle-i-jego-zwierzeta,798280837,p.html w której tytułowy Doktor Dolittle ma niezwykłą umiejętność rozmawiania ze zwierzętami. Któż nie chciałby posłuchać co ma do powiedzenia jego pupil?

Dla małych miłośników magii nie ma do polecenia nic innego jak kultową już historię o małym czarodzieju Harrym Potterze. Po tej lekturze każde dziecko zapragnie być małym magikiem walczącym z podstępnymi Dementorami i złymi mocami.