Ebooki to jedne z rodzajów książek. Wytwarzane są one w wersji elektronicznej, która przeznaczona jest na różne rodzaje urządzeń.

Czym jest ebook?


Ebook to książka, która została stworzona w wersji elektronicznej. Jej treść zapisana jest na nośniku elektronicznym. Książkę w tej formie można odczytać na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Wśród nich wymienia się przede wszystkim takie urządzenia jak komputery, laptopy, palmtopy, tablety, a także wszelkiego rodzaju czytniki książek elektronicznych, czyli e-czytniki. Ebooki można także odczytywać na telefonach komórkowych, które są wyprodukowane w technologii takiej jak smartfon.

Charakterystyka ebooka


Ebook jest dokładnym odwzorowaniem książki papierowej. Posiada dokładnie takie same elementy jak ona. Wśród nich można wymienić okładkę, spis treści, ilustracje, a także wszystkie inne elementy, które występują w tradycyjnej wersji książki. W ebooku jednak możliwe jest dokonywanie zmian poszczególnych parametrów, takich jak wielkość i rodzaj czcionki, formatowanie tekstu, a także tło, na którym został umieszczony. Zazwyczaj można też w nich wyszukiwać konkretną stronę, a nawet występujące w książce słowa. Możliwe jest także tworzenie zakładek oraz robienie notatek.