O strefie komfortu słyszało wiele osób. Jak ją opuścić, by stawiać przed sobą nowe wyzwania, i jak pracować nad sobą każdego dnia teoretycznie wiemy bardzo dużo. Jednak w praktyce nie jest to takie proste. Czy książki psychologiczne mogą pomóc w realizacji celów?

Motywacja jest najważniejsza


Praca nad sobą, rozwój kariery zawodowej, czy poprawa jakości życia to zagadnienia, które interesują wiele osób. Wiemy, że wiążą się one ze strefą komfortu, która sprawia, że jest nam w życiu wygodnie, ale nie posuwamy się do przodu. Życie bez wyzwań jest proste, ale nudne i bezowocne.

Książki psychologiczne stanowią nie tylko wyjaśnienie, jak funkcjonujemy, ale przede wszystkim motywację, która pomaga pracować nad sobą.

Jak się zmotywować?


Z motywacją jest jeden zasadniczy problem. Bardzo szybko pojawia się po przeczytaniu odpowiednich książek psychologicznych i równie szybko gaśnie. Motywacja jest jak jasny płomień, który bardzo szybko się wypala.

Książki psychologiczne napisane przez porywających trenerów motywacyjnych to prosty sposób na utrzymania stałego poziomu motywacji. Czytanie słów, które pozwalają nam podjąć działanie ułatwia pracę nad sobą.

Wiele osób mówi, że najcenniejsza jest motywacja wewnętrzna. Prawdo podobnie jest to prawda. Najważniejsze jednak, by umieć się zmotywować i rozpocząć pracę nad sobą.